ארכיון פוסטים מהחודש "ספטמבר, 2009"

לימודי ימאות בראשון לציון ?

יום שלישי, 29 בספטמבר, 2009

מועדון ימי

מאת: מיקי אלון
צילום:מיקי אלון

ביוזמתו של חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חוף הים אייל מושיוב נפתח בחוף הים בראשון לציון מועדון ספורט ימי.

החודש באחד מימי השישי בשעות הצהריים התקבצו ובאו מוזמנים ,חברי מועדון הספורט הימי ותושבי העיר שנפשו בחוף הים ל…פתיחת המועדון, לקהל חולקה בירה חופשית ותקליטן השמיע מוזיקת רקע , קהל הנוכחים הוזמנו לראות את הציוד לשאול שאלות וגם להירשם למועדון.

לחצר המועדון שנמצא בחלקו הצפוני של חוף הים הגיעו לברך ראש העיר דב צור ,סגנו מוטי עג'מי בכירי העירייה , מנכ"ל החברה העירונית לנופש וספורט אלי פולק ,חברי מועצת העיר מנהלי הספורט הימי יצחק שואלה ואילון סדיאס, אלי שוורצברג מנהל אגף חוף הים ,גבי ביטרן יו"ר מועצת ההורים ,יו"ר ועד ההורים העירוני אבי לוזמן ועוד.

חבר מועצת העיר אייל מושיוב פתח בדברים וסיפר על הדרך בה עבר ובמי נעזר כדי לפתוח את המועדון הימי וגם על חזונו לפתוח במקום שלוחה של בית ספר ללימודי ימאות בתמיכתה של ראש מינהל החינוך אריאלה ישראלי. מנהל חוף הים אלי שוורצברג,סגן ראש העיר מוטי עג'מי וראש העיר דב צור נשאו דברים וסיפרו לקהל על תוכניותיהם המתגבשות לטובת תושבי העיר.

לתמונה: לחצו כאן !

תעודת הצטיינות למפעל הקייטנות של החברה העירונית

יום שלישי, 29 בספטמבר, 2009

תעודת הצטיינות ממשרד החינוך

מאת:מיקי אלון

בישיבת מועצת העיר האחרונה העניק ראש מינהל חברה ונוער במשרד החינוך,רפי דהן, תעודת הצטיינות למפעל הקייטנות של החברה העירונית. ראש העירייה דב צור," ההשקעה בחינוך היא הדרך הטובה ביותר ליצור חברה איכותית יותר"

במהלך חודש יולי,התארחו בחברה העירונית בכירים ממשרד החינוך,ובראשם ראש מינהל חברה ונוער רפי דהן. מטרת הביקור,הייתה סיור התרשמות במפעל הקייטנות של החברה העירונית.

לביקור שהחל במשרדי החברה,הצטרפה ראש מינהל החינוך בעיר,אריאלה ישראלי,ובכירים נוספים. מנכ"ל החברה אלי פולק העביר סקירה מקיפה אודות פעילות החברה ומיד בתום הסקירה יצאו לסיור במפעל הקייטנות.

לאיש מבכרי החברה העירונית שנכחו בסיור לא היה מושג כי בסופו של דבר ביקורם של אנשי משרד החינוך יוביל לכך שמנהלת הרשות למרכזי קהילה בחברה העירונית,חני צביון,תקבל תעודת הצטיינות על פעילות חינוכית לאלפי בני נוער בעיר .

בישיבת מועצת העיר האחרונה הוענקה לצביון תעודת הצטיינות ע"י:ראש העירייה דב צור,ראש מינהל חינוך ונוער במשרד החינוך רפי דהן ומנכ"ל החברה העירונית אלי פולק.כל זאת במעמד חברי מועצת העיר שחלקו כבוד לצוות המדריכים והנהלת מפעל הקייטנות.

ראש מינהל חברה ונוער במשרד החינוך,רפי דהן " מפעל הקייטנות של החברה העירונית מהווה בחודשי הקיץ מסגרת לכ- 9000 ילדים ובני נוער. שיתוף הפעולה עם משרד החינוך ועצמת צוותי הקייטנות לצד מגוון תוכניות העשרה ופעילויות נוספות, הם שהובילו בסופו של דבר להעניק תעודת הצטיינות לגב' צביון ולחברה העירונית "

מנהלת הראשות למרכזי קהילה בחברה העירונית, חני צביון " אני גאה ונרגשת,מקבלת התעודה ההכרה של משרד החינוך ממפעל הקייטנות של החברה העירונית,מוכיח כי המסגרת המהודרת שנבנתה בנושאי הקייטנות, הובילה בסופו של דבר את כל מי שמתעסק בתחום לרצות להתייעץ וללימוד מאיתנו , ומכאן אני רוצה להודות גם למנהלת פרויקט הקייטנות בחברה העירונית,מירי אליהו ,ולאחראית הרישוי סופי כדר.

לתמונה: לחצו כאן !

ראשון לציון למען העסקים בעיר

יום שלישי, 22 בספטמבר, 2009

ראשון לעסקים-עיתון העסקים החדש של העיר

מאת: מיקי אלון

היחידה לפיתוח עסקי תחת סמכותו של חבר מועצת העיר, ד"ר אפי משה תוציא בקרוב את "ראשון לעסקים" עיתון העסקים של ראשון לציון בחסות העירייה

חבר מועצת העיר,ד"ר אפי משה המחזיק את תיק הפיתוח העסקי הגה יחד עם מר יעקב קרקובסקי, יועץ ראש העיר לפיתוח עסקי את רעיון הוצאתו לאור של עיתון העסקים בראשון לציון בחסות העירייה. היוזמה קיבלה את ברכתו של ראש העירייה מר דב צור.

הביטאון עתיד להתפרסם אחת לשלושה חודשים כאשר העותק הראשון עתיד לראות אור כבר בחודש אוקטובר 2009. מזה מס' חודשים מנהלים אפי משה וקרקובסקי מו"מ עם עורכים, הוצאות לאור ועם תעשיות ועסקים בעיר כהכנה לקראת השקתו של פרויקט "ראשון לעסקים".

אגב השם "ראשון לעסקים" נבחר מתוך שורה ארוכה של שמות שהוצעו ליחידה לפיתוח כלכלי ע"י מעצבים ויועצי מיתוג. מטרתו של הביטאון הינה פרסום ושווק מסיבי של תעשיות, עסקים ומשרדים המצויים ברחבי העיר ומיתוגם בקרב ספקים, צרכנים ודורשי עבודה. ד"ר משה מאמין כי ביטאון שכזה יתמוך בחשיפתם של העסקים וממילא בהגדלת הכנסותיהם. היוזמה, מאמין משה, תגדיל את הצורך בהעסקת כוח עבודה נוסף וכך יצאו כולם נשכרים. הביטאון יהיה בן כ- 35 עמודים ויופץ בשלב הראשון בכ-10,000 עותקים שישלחו בדיוור ישיר לבעלי העסקים.

"מטרתנו הינה להרחיב את התפוצה עם הזמן במטרה להגיע לכל בית אב בעיר" אומר ד"ר אפי משה. הביטאון יופץ חינם וישלח, ככל הנראה, יחד עם דרישת תשלום הארנונה. ומה יהיה תוכנו של העיתון? מעבר לאפשרות שתינתן לעסקים לפרסם עצמם בעיתון תשמש מדיה זו את העירייה בכלל ואת היחידה לפיתוח כלכלי בפרט לעדכן באופן שוטף את הציבור בכל ההתפתחויות העסקיות בעיר. לדברי ד"ר משה הביטאון הוא המשך ישיר למגמה של ראש העיר והנהלת העירייה למתן שקיפות מלאה לציבור ביחס לנעשה בעיר.

נאפשר לתושבי העיר להיות מעורים בתוכניות נרקמות דוגמת הקמתו של פארק ההייטק, התפתחותו של פארק התעסוקה מעויין שורק, היתכנותו של פארק סקי שלג ,המגעים להקמתו של פארק הקיאקים ועוד. "נשתף את הציבור בכלל ואת המגזר העסקי בפרט דרך כתבות יזומות של היחידה לפיתוח עסקי גם בנושאים כמו, הרחבת כבישים, שינויים תחבורתיים, תוספת דרכי נגישות וכן הלאה.

"מרבית הציבור אינו מודע למשל לתוכנית העירונית המהפכנית לשינוי פני "אזור הבילויים" באזור התעשייה המזרחי בעיר" אומר אפי משה. הביטאון ישמש כלי בידנו לפרסם את התוכניות, את ההדמיות האדריכליות ועוד.

ד"ר אפי משה המחזיק בתיק הפיתוח העסקי מאמין כי הפרסומים והכתבות יגררו אחריהן תגובות של בעלי העסקים ושל הציבור בפקס ובאי-מייל שיפורסמו לשם קבלת התגובות. התייחסותו של הציבור, כך מבטיח אפי משה, תקבל את מלא תשומת הלב מצד העירייה ותהווה נדבך חשוב בשלב קבלת ההחלטות ובשלב היישום. עוד מתכוונת העירייה לעדכן באמצעות העיתון את בעלי העסקים בנושאי רישוי, הנדסה וכן הלאה. בינתיים מבטיח ד"ר משה, נעבוד מר קרקובסקי , אנוכי וכל העושים במלאכה, סביב השעון כדי להוציא לאור את הביטאון הראשון, אופטימאלי באיכותו ותכניו, כבר בעוד כחודש ימים.

שער עיתון העסקים של ראשון לציון

יועץ ראש העיר לפיתוח עסקי יעקב קרקובסקי

חבר מועצת העיר ומחזיק התיק לפיתוח כלכלי ועסקי
ד"ר אפי משה

ראשון עשתה מט לאירופה

יום שלישי, 22 בספטמבר, 2009

ראשון עשתה מט לאירופה

מאת: מיקי אלון

הישג חסר תקדים לשחקן ממועדון השח-מט של החברה העירונית, גיל פופילסקי (16) שזכה לפני כ 10 ימים באליפות אירופה ובמדליית זהב .

באליפות אירופה לנוער שהתקיימה בחודש ספטמבר באיטליה, זכה גיל פופילסקי כאשר ניצח כ- 80 שחקנים. גיל פופילסקי, צבר 8 נקודות מ-10 משחקים, ללא הפסד! כאשר 2 משחקים הסתיימו בתיקו וב-8 הנותרים ניצח.

תחילת דרכו של גיל החלה בהיותו בן ילד 8, כחניך במועדון השח-מט של החברה העירונית בראשון לציון וכיום נחשב גיל לאחד משחקני הצמרת באירופה. זאת לא התחרות הראשונה שבה זוכה גיל.

בעבר, הוא כבר זכה שלוש פעמים בתואר אלוף ישראל בשח-מט ואף לפני שנתיים זכה במקום השלישי באליפות אירופה. באליפות זו שכללה לא פחות מ 1000 שחקנים מכל רחבי אירופה, חזר גיל עם התואר הראשון לישראל, כאשר במקום השני זכה שחקן מהולנד ובמקום השלישי שחקן מאוקראינה.

בעקבות זכייתו באליפות אירופה, תוענק לגיל ע"י התאחדות השחמט העולמית, הדרגה "אמן בינלאומי".

יו"ר האיגוד הישראלי לשח-מט אביב בושינסקי, מסר: "ההישגים בשח-מט הם פועל יוצא של השקעה מתמדת בענף, וכראיה לכך, העובדה שהצלחנו לנפק מספר חסר תקדים של שחקנים המייצגים אותנו בכבוד ברחבי העולם".

לאחרונה שלח בושינסקי מכתב לשר החינוך גדעון סער בבקשה לכלול את מקצוע השח-מט כחלק אינטגראלי בתוכנית הלימודים של בתי הספר.

לתמונה: לחצו כאן !

סיוע במציאת עבודה למובטלים

יום שלישי, 22 בספטמבר, 2009

סיוע במציאת עבודה למובטלים

מאת: מיקי אלון

היחידה לפיתוח עסקי בעירייה המוקמת בימים אלו ע"י ד"ר אפי משה, חבר מועצת העיר ומחזיק התיק לפיתוח כלכלי ועסקי, תסייע למובטלים תושבי העיר במציאת מקום עבודה המתאים לכישוריהם

בימים אלו ממש עובדים בעירייה במרץ רב להכשרתם של המשרדים החדשים שישמשו את היחידה החדשה לפיתוח כלכלי ועסקי. הקמת האגף סוכמה לא מכבר בין ראש העיר מר דב צור לבין חבר מועצת העיר ד"ר אפי משה. האגף ימוקם בבנין העירייה הישן ברחוב רוטשילד.

לדברי מחזיק התיק לפיתוח עסקי וחבר המועצה ד"ר אפי משה, יעסוק אגף המשנה (כחלק מאגף נכסים) בסיוע לדורשי העבודה מקרב תושבי העיר ויעשה כל שביכולתו להשמתם באחת מהחברות הנמצאות בקשר עם העירייה. חבר המועצה ד"ר משה ויועץ ראש העיר לפיתוח עסקי מר קרקובסקי ערכו במהלך החודשים האחרונים עשרות רבות של פגישות עם חברות ומפעלים שחלקם כבר פועלים בעיר ועם חלקם האחר מתקיימים מגעים רציפים להעברת פעילותם לתוככי העיר. ד"ר אפי משה מציין כי בכל פגישה הוא שוקד להעלות את אפשרות העסקת המובטלים תושבי העיר ע"י החברה. " אני רואה בזאת חלק בלתי נפרד ממטרות האגף" אומר ד"ר משה ומוסיף:

"לנו כנבחרי ציבור אסור להשלים עם העובדה שישנם אלפי מובטלים בעיר. אני בא במגע עם משפחות שידן אינה משגת אפילו לצרכי היום יום וזה קורע את הלב". "אני מקבל מדי יום עשרות מכתבים ופניות טלפוניות ממובטלים, צעירים ומבוגרים, המבקשים ממני לסייע להם במציאת עבודה".

כחלק ממדיניות הסיוע מתכוון ד"ר אפי משה להקים במהלך החודשים הקרובים מאגר משרות פנויות מקרב החברות הרבות עמן הוא נמצא בקשר. בכוונת האגף לבקש מכל החברות , המפעלים, המשרדים ומקומות העבודה האחרים, הממוקמים בעיר או בסביבתה, לדווח לו באופן שוטף על כל משרה פנויה וכזו העומדת להתפנות. האגף ימחשב את פרטי המשרות לרבות מהות התפקיד, כישורים נדרשים, תנאי סף ועוד.

כל הנתונים ימוחשבו בתוכנה מיוחדת שתירכש לשם כך ע"י היחידה לפיתוח עסקי. ד"ר משה מוסר כי בהמשך התהליך תצא היחידה בפנייה לכל המובטלים בעיר המעוניינים במציאת עבודה, לשלוח אליה קורות חיים מתוקצרים. "היחידה תעמוד לרשות המובטלים בשעות עבודה קבועות מדי שבוע", אומר ד"ר אפי משה. "המובטלים ימצאו אצלנו אוזן קשבת ונכונות מלאה לסיוע", הוא מבטיח .

עם השלמת מחשוב דורשי העבודה לצד המשרות הפנויות יבצעו עובדי היחידה לפיתוח עסקי בדיקת התאמה. להשלמת התהליך תעביר היחידה את קורות חייהם של המובטלים העונים לדרישות המשרה הפנויה לחברות הרלוונטיות, לשם זימונם לראיונות עבודה. בדרך זה, מאמין אפי משה, ניתן יהיה לאייש אלפי משרות לרווחת דורשי העבודה מקרב תושבי ראשל"צ.

חבר מועצת העיר ד"ר אפי משה

דב צור ראש עיר אמיץ

יום שלישי, 22 בספטמבר, 2009

מפעל הבטון לא יפתח ! תושבי שכונת נווה חוף נשמו לרווחה.
ראש העיר דב צור הוכיח כי הוא ראש עיר אמיץ שטובת תושבי העיר לנגד עיניו.

מאת:מיקי אלון

בשבוע שעבר נערכה ישיבה סוערת באולם המליאה שבבניין העירייה,במקום התכנסה ועדת תכנון ובנייה שפתוחה לקהל הרחב מאז שנכנס ראש העיר לתפקידו.

לאולם הצמוד הגיעו תושבי נווה חוף עם שלטים בעדו של ראש העיר והישיבה הופסקה עם קריאות ביניים של הקהל,בשל צניעותו הרבה של ראש העיר הוא ביקש מהקהל להפסיק עם קריאות התמיכה ואפילו "איים" שיסגור את הישיבה לקהל.

למקום הוזעק גם רועי בר היועץ המשפטי של עיריית ראשון לציון כדי לתת להסכם תוקף.

תושבי השכונה נרגעו ושמחו והודו לראש העיר דב צור.

לתמונה: לחצו כאן !

האירועים הפליליים של השבוע בעיר

יום שלישי, 22 בספטמבר, 2009

דיווח ישירות ממשטרת ישראל-תחנת ראשון לציון

מאת: מיקי אלון

20/09 מעצר חשוד בגין זריקת רימון התקבלה הודעה על שמיעת פיצוץ ברחוב בורל"א בראשל"צ , למקום הגיעו ניידות והתברר כי נזרק רימון לעבר ביתו של תושב העיר המוכר היטב למשטרה. ,בבדיקה מדובר ברימון הלם שגרם נזק לדלת , לנ"ל יש סכסוכים עם עבריינים , ניידות נשלחו לביתו של חשוד ועיכבו 6 אנשים, בתחנה נחקרו כולם והכחישו מעורבות בארוע ,ה חשוד נעצר והובא להארכת מעצר .

19/09 מעצר חשוד בגין נסיון גניבת משאית בתאריך הנ"ל ברחוב סגל בראשל"צ, הבחינו מתנדבים בחשודים שנמלטים בריצה מכיוון חנייה של מגה בצבי פרנק 39 בראשל"צ, תוך שאחד מהם משליך מידיו מסך מצלמת רוורס של משאית ונמלט מהמקום. אחד החשודים נעצר וטוען כי נמלט מהמקום כי רדפו אחריו מספר אנשים. נעצר ונכלא.

19/09 מעצר חשודים בגין תקיפה בנסיבות מחמירות התקבלה הודעה בתאריך 19.09.09 בשעה 08:30 לערך ,על קטטה ופציעה בנחלת יהודה בבית פרטי .בו נערכה מסיבה פרטית , למקום המסיבה הגיעו 5 צעירים תושבי המקום שלא הוזמנו למסיבה לאחר דין ודברים עם מארגני המסיבה נכנסו ה 5 למסיבה והחלו להשתולל כאשר 2 חברה החלו להתפשט ורקדו בתחתוניהם בלבד . הנ"ל והחלו להכות אנשים עם בקבוקים על הראש. כתוצאה מכך הגיע פצוע קל עם חבלה בראשו לבית חולים.חשוד אחד חזר לזירה וטען כי אחיו הגיע לבית חולים ועליהם לפצות אותו על ושישלמו על הטיפול .נגבו עדויות עדים הקושרים החשודים לאירוע התקיפה. נעצרו 2 חשודים תושבי ראשל"צ.

19/09 מעצר חש/וד בגין אחזקת סכין בפעילות מש"ק נווה חוף אותר חשוד שהסתובב בנסיבות מחשידות ליד תחנת דלק ,החשוד נבדק ונתפס ברשותו חומר החשוד כסם וכן להב של סכין יפנית , החשוד הועבר לתחנה . מדובר בחשוד בעל עבר פלילי ו2 מע"ת בגין החזקת סכין בסיום החקירה נכלא יובא מחר להאכרת מעצר . משטרת ראשון לציון הכריזה מלחמת חורמה כנגד הסכינאות ובעקבות כך הונחו השוטרים לא להתפשר ובכל עיכוב של אדם וכל שכן בעת מעצרו וכן בבדיקת כלי רכב ובדיקות יזומות של בני נוער,לערוך חיפוש מקיף וכל חשוד אשר ימצא ברשותו סכיו,יעצר מיידית ויפתח כנגדו תיק פלילי.

18/09 רצח בסמוך לשעה 04:10 התקבל דיווח על יריות ברחוב רמב"ן 70 ,שוטרי סיור שהגיעו למקום הבחינו בעבריין מוכר עופר פז בן תושב בית דגן ת.ז 057505182 שהוא פצוע קשה מירי במס' מקומות בגוף.זומן מד"א ולאחר טיפול נקבע מוות.הוקפצו כוחות בוצעו מחסומי אזעקה.הזירה נסגרה וטופלה על ידי מעבדה ניידת. נתפסו ממצאים שונים . החקירה הועברה לימ"ר מרכז.הוקמה מפקדה משימתית למניעת אירועים נוספים והגברת הביטחון בישוב .

17/09 התפרצות לדירה במהלך פעילות נוער נעצר חשוד בגין התפרצות לדירה וזאת בהמשך למעצרו של חשוד אחר לפני מספר ימים,התפרצות מתאריך 14.09.09 , כמו כן אותרו 2 דירות נוספות שהיו " על הכוונת " לפריצה בעזרת המפתחות שנתפסו על החשוד הראשון ששוחרר למעצר בית ע"י בימ"ש , בעקבות מעצרו וגילוי 2 הדירות הנוספות הוצא צו מעצר כנגד החשוד הראשון שהיה במעצר בית , החשוד נעצר ונחקר לגבי הראיות החדשות שעלו בתיק, מכחיש קשר למקרה , השניים עלו לבית משפט ביום שישי ושם הוארך מעצרם עד 21:00 ושוחררו בתנאים מגבילים .

17/09 פיצוח קזינו במהלך פעילות בילוש על פי מידע, פוצח מקום לשם הימורים ברחוב משה לוי בראשל"צ. במהלך ה"פריצה " למקום אותרו מספר שחקנים וכן מחזיקת המקום. נתפס כסף על כך 660 ש"ח וכן 5 מוחות של המחשבים ששימשו למשחקי המזל. עוכבה לחקירה מחזיקת המקום. בחקירתה הודתה במיוחס לה.בתום החקירה שוחררה בהרחקה מהעיר ראשל"צ.

14/09 מעצר חשוד בגין פריצה לרכב בתאריך הנ"ל ,סמוך לשעה 15:30 ,התקבלה הודעה על אזרח,מתנדב בתחנה , שתפס את החשוד כאשר חצי גופו בתוך הרכב , שמשה קדמית מנופצת וברשותו סיגריות שהיו בתוך הרכב ומצתים . החשוד אינו מכחיש את הכנסת גופו לתוך הרכב אך טוען שלשמע האזעקה הגיע לרכב כי הסתקרן. ברשותו של החשוד נתפס ברכוש לגבי חלקו אך יש לו הסבר מניח את הדעת לגבי חלק ממנו . בתום חקירתו נכלא והובא לדיון במעצרו ,ומעצרו הוארך.

14/09 מעצר חשוד בגין יריבתאריך 26/8/09 בוצע ירי באזור התעשייה הישן.זהות החשוד בירי הייתה ידועה אולם החשוד נמלט ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה. משרד המודיעין בראשותו של רפ"ק גיא קטר איתר לאחר מאמצים רבים את החשוד אשר הוכרז ע"י התחנה ונעצר באילת תוך שהוא מתחזה לאחיו צוות בילוש ראשל"צ יצא לאילת והביא את החשוד לתחנה. הנ"ל נחקר ובחר לשמור על זכות השתיקה לאורך כל החקירה . נעצר ונכלא והובא להארכת מעצר בבימ"ש שלום בראשל"צ. ח.נ .

14/09 נעצר קטין חשוד בהתפרצות לדירה. היום בסמוך לשעה 11:15 נראה החשוד ביחד עם אחר בנסיבות מחשידות. צוות נוער ניגש לשניים לזיהוי ןבדיקה. על החשוד נתפסו ארבעה מפתחות פלדלת כשאת אחד מהם העיף ברשותו נתפסו 400 ש"ח וסכין. על החשוד השני נתפס כסף זר סיני ויפני . טען בחקירתו כי פגש בחשוד השני "אלמוג" אותו הוא מכיר בפנים מהשכונה אך לא היה מעורב איתו בכל עבירה. לדבריו את המפתחות מצא ברחוב ואת הסכין נושא כיוון שסובל מחרדות.
ברשותו נמצאו 400 ש"ח אשר לדבריו קיבל בעבודתו. בסיום חקירתו נכלא.

14/09 נתפסו שני פורצים לרכב שגנבו רמקולים ומיכל מים . סמוך לשעה 00:47 דווח על שני פורצים לרכב בחניה של ההום סנטר בראשל"צ , שוטרים שהגיעו למקום הבחינו בשני חשודים אשר הולכים ברחוב עם שקיות בידיהם. הנ"ל עוכבו לחקירה , בחקירתם הודו השניים בעבירות המיוחסות להם מתיק החקירה טענו כי פירקו חלקי הרכב כי היה חסר להם לרכב שברשותם . הנ"ל נעצרו נכלאו והובאו בבוקר לבימ"ש שלום בראשל"צ להארכת מעצרם . ח.נ.

13/09 בסמוך לשעה 10:30 הגיע החשוד לבימ"ש ראשל"צ , בשיקוף נמצאה באחת מנעליו להב של סכין יפנית , החשוד נעצר ובחקירתו הכחיש את המיוחס לו וטען כי רכש את הנעל מסיני בתחנה מרכזית ישנה בת"א ביום שבת תמורת 50 ש"ח לחשוד מע"ת בגין החזקת סכין. נעצר ונכלא יובא מחר להארכת מעצר.

לתמונה: לחצו כאן !

ראשון לציון נגד כריתת עצים

יום שלישי, 22 בספטמבר, 2009

ראשון לציון נגד כריתת עצים

מאת: מיקי אלון
אושרה הצעתה לסדר של יפעת מאירוביץ יפת, מחזיקת תיק איכות הסביבה.

בועדת התכנון והבניה אושרה הצעתה של מאירוביץ יפת לפיה, כל תכנית אשר מוגשת לוועדה תכלול סקר עצים בוגרים, במטרה למנוע כריתה בלתי חוקית של עצים ע"י יזמים וגורמים הקשורים לעירייה.

מאירוביץ- יפת: "העצים תורמים לחזות העיר ויש להם גם תפקיד חשוב במניעת התחממות כדור הארץ. תושבים רבים ברחבי העיר פונים אלי מדי יום על מנת להציל עצים, שעומדים להיכרת על ידי קבלנים ולעיתים על ידי חברות, המבצעות עבודות עבור העירייה. ככלל עפ"י פקודת היערות, שחוקקה כבר מימי המנדט הבריטי, מרבית עצי הנוי בישראל מוגנים מכריתה ויש צורך בקבלת היתר מפקיד היערות לצורך כריתתם או העתקתם.

לצערי, בועדת התכנון והבניה אנחנו מאשרים עשרות פרוייקטים מבלי להבין, שהקמתם תידרוש כריתת עצים. מטרת ההצעה לסדר, היא למנוע כריתה של עצים, שאי אפשר להחזיר אותם, אפילו לא באמצעות נטיעה של כמה עצים חדשים. אישור של פקיד היערות, היא דרך לוודא שהעצים יושארו במקומם, או יועתקו למקום אחר.

אני מקווה, שזה יגרום לכך, שתהליכי התכנון של האדריכלים, יהיו כאלה שיאשרו לעצים העתיקים להישאר במקומם. אני שמחה שהיתה תמיכה מלאה של חברי הועדה בהצעה ומקווה שזה יסייע לשמור על החזות הירוקה של העיר. אני מודה לכל התושבים האיכפתיים שדואגים לעדכן אותנו, על כל סכנה לעצים העתיקים של העיר". 

לתמונה:לחצו כאן ! 

"הולכים על ראשון נקייה"

יום חמישי, 17 בספטמבר, 2009

"הולכים על ראשון נקייה"

מאת: מיקי אלון

ביום שלישי האחרון נערך טקס הרמת הכוסית המסורתי לרגל השנה החדשה בהיכל התרבות ובו הכריז ראש העיר דב צור על פתיחתה של שנת הניקיון בעיר.

בשנה זו שנת תש"ע יתקיימו פעילויות תרבות בתחום וגם יתוגברו על ידי מינהל איכות הסביבה,חינוך בבתי הספר לניקיון,הגברת האכיפה,מודעות פירסום וכמובן סלוגן ולוגו המבצע "הולכים על ראשון נקייה".

בעירייה הוחלט על תחרות לבחירת לוגו למבצע בהשתתפות כמה מתלמידי מגמות הגרפיקה בעיר. התלמידה שזכתה לבסוף ברוב קולות היא מיתר פיתל תלמידת כיתה י"א ממגמת הגרפיקה במקיף ד' גן נחום. במעמד ההכרזה על ראשון נקייה העניק ראש העיר דב צור תעודת הוקרה לתלמידה המעצבת מיתק פיתל לרכזת המגמה אסתר הרטוב ולמנהלת התיכון עליזה העליון.

להצלחת המבצע והמעקב הוקמה ועדת היגוי בראשות סמנכ"ל העירייה חיה ברנפלד אשר מורכבת מ-4 ועדות מקצועיות באחריות אישית של המנהלים ועדת חינוך,ועדת אכיפה,ועדת פירסום וועדת ניקיון.

מטרת המבצע להגביר את מודעות תושבי העיר ועובדי העירייה בראשם לשמירה על ראשון לציון נקייה ולמען סביבת מגורים נעימה יותר.

ללוגו המבצע: לחצו כאן !

ראש העיר דב צור מחלק סטיקרים
לתושבים לתמונה: לחצו כאן !