ארכיון פוסטים מהחודש "מרץ, 2012"

הסיירת הירוקה של החברה לביטחון תפסה "על חם"

יום חמישי, 8 במרץ, 2012
הסיירת הירוקה תפסה שוב
מאת:מיקי אלון
עוד מבצע הסתיים בהצלחה ! הסיירת הירוקה של החברה לביטחון תפסה "על חם" מבצע לגניבת חול משטח מעוין שורק. עוד מבצע הסתיים בהצלחה: בשבוע שעבר, זיהה הסייר החקלאי של הסיירת הירוקה בחברה לביטחון שופל ומשאית הנצפים מעמיסים חול בשטחו המזרחי של מתחם מעוין שורק. מנהל הסיירת, יוגב כהן יצא למקום תוך כדי שהוא מזעיק את צוות הסיירת הירוקה במשמרת. בהגיעו למקום, נגלתה לעיניו משאית פול טריילר עמוסה בחול לבן המועמס על ידי שופל. מאחר והסיירת הגיעה אל המקום בזמן, נעצרה המשאית בשער היציאה והנהג עוכב עד שהגיעה ניידת משטרה וניידת הסיירת הירוקה של רשות הטבע והגנים אשר ביחד עיכבו את החשודים: מנהל העבודה, מפעיל השופל ונהג המשאית, שהועברו לתחנת משטרת ראשון שם הוגשו נגדם תלונות על כריית חול והפרת צו הפסקת עבודה מינהלי .

החשודים נחקרו ובסיום החקירה החליט קצין החקירות להחרים את השופל והמשאית לתקופה של 30 יום. הסיירת הירוקה בחברה לביטחון פועלת בימים אלו במתכונת מורחבת לאחר שבעיריית ראשון לציון החליטו באחרונה להרחיב את תחום האכיפה בנושא איכות הסביבה וניקיון העיר, ולהגדיל ביותר מפי שניים את יחידת הפקחים של איכות הסביבה בחברה העירונית לביטחון. מטרתה העיקרית של פעילות היחידה היא שמירה על עיר נקייה מפסולת בשטחים הפתוחים ומניעת פעילויות כרייה או גניבת חול בלתי חוקיות.

חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הביטחון ומ"מ יו"ר החברה לביטחון וסדר ציבורי, עו"ד סורין גנות: "פעם נוספת הוכיחה הסיירת הירוקה את יכולותיה בתחום והביאה למעצר בזמן אמת של גנבי החול משטח מעוין שורק. היחידה הפגינה פעילות מקצועית למופת בשיתוף פעולה יעיל ופורה עם כל הגופים הרלוונטיים שהביא לסיום הפרשה על הצד הטוב ביותר. גניבת חול היא עבירה סביבתית חמורה המהווה פגיעה בעיר ובתושביה ולכן נמשיך ונשקיע את כל שנדרש על מנת למגר עברות מן הסוג הזה".

מנכ"ל החברה לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני:"החברה לביטחון פועלת בצורה רחבה, תוך שילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, על מנת למגר למינימום את העברות בתחום איכות הסביבה. במקרה הזה, פעלו חברי היחידה באופן שלא הותיר לגנבי החול, אלא להתוודות על מעשיהם בחקירת המשטרה ולשאת בעונשים הקבועים בחוק. היחידה פועלת בכל ימות השנה 24 שעות ביממה על מנת לשמור על איכות חייהם של תושבי העיר. אני קורא לציבור תושבי העיר לדווח למוקד 106 על כל מקרה שבו מתבצעת עבירה בתחום איכות הסביבה". עוד הוסיף נחמני, כי בימים אלה נעשה מאמץ מואץ להסמיך את עובדי איכות הסביבה על מנת שיוכלו לתת קנסות גבוהים, להחרים ציוד ואמצעים, לפתוח בחקירה ולהגיש כתבי אישום.

לתמונה: לחצו כאן !

החברה העירונית לביטחון החלה לאכוף בכל הכוח את "חוק האלכוהול"

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

החמרה באכיפת מכירת אלכוהול בשעות הלילה

מאת:מיקי אלון
בעקבות ההחמרה באכיפת מכירת אלכוהול בשעות הלילה-החלה החברה העירונית לביטחון לאכוף בכל הכוח .כבר בשבוע שעבר ניתן דו"ח על סך 9000 ₪ לבעל פיצוצייה ברמת אליהו. בחודש האחרון נכנסו לתוקף הצווים עליהם חתומים שרי הפנים והמשפטים, המחמירים את אכיפת ממכר משקאות משכרים בין השעות 23:00 ועד 06:00 בבוקר. לפי הצווים החדשים, הקנס על מכירת אלכוהול בשעות הללו הינו 9000 ₪.
החברה לביטחון וסדר ציבורי החלה באכיפה מחמירה כנגד בעלי עסקים שימכרו אלכוהול בשעות האסורות. כבר בשבוע שעבר, קיבל בעל פיצוצייה משכונת רמת אליהו, הפתעה לא נעימה-קנס בגובה 9000 ₪, כאשר נצפה על ידי צוות ההתערבות של החברה לביטחון כשהוא מוכר אלכוהול בטווח השעות האסורות.

החברה לביטחון בראשון לציון פועלת כבר חודשים רבים בתחום בעקבות החלטתו של ראש העירייה, שאושרה על ידי מועצת העיר, לאסור מכירת אלכוהול בשעות הלילה, מתוך מטרה לצמצם את תופעות האלימות הנגרמות כתוצאה מהזמינות של האלכוהול בכל זמן ובכל מקום. במסגרת זו סגרה החברה בשנה האחרונה 6 פיצוציות. כעת, משנכנס החוק לתוקפו תוכל החברה להגביר את האכיפה.

בחברה לביטחון מדגישים כי סמכות האכיפה נמצאת בידיהם ובידיה של משטרת ישראל וכי בכוונתם לאכוף את הנושא ביתר שאת. כך מספר לנו מנהל יחידת הסיור בחברה, אשר חן:"אנחנו, שחווינו מדי לילה את ההשפעות השליליות של ממכר אלכוהול בלילות, מברכים על כניסתם של הצווים החדשים לתוקף". בטרם החלה החברה לביטחון לאכוף את ההחמרה באכיפה יידע אגף רישוי עסקים את כל בעלי העסקים בעיר שעוסקים בין היתר גם בממכר אלכוהול, בדבר הצווים החדשים ומשמעותם. מכתב מפורט המסביר את הצווים והשלכות הפרתם חולק לכל בתי העסק הרלוונטיים בעיר.

על פי חוק רישוי עסקים התשכ"ח-1968, איסור מכירת אלכוהול בלילה מהווה תנאי ברישיון העסק. כמו כן, חשוב שיידעו בעלי העסקים כי מי שמפר את החוק דינו מאסר 18 חודשים, על פי סעיף 14 א' לחוק. אי לכך נדרשים בעלי עסקים מסוג קיוסק, מכולת, פיצוציה, סופרמרקטים, חנויות יין וכדומה, לא למכור משקאות משכרים בין השעות 23:00 ועד 06:00 למחרת. הצו אינו חל על בתי-אוכל המוכרים ומגישים משקאות משכרים לצריכה במקום.

חבר מועצת העיר, מחזיק תיק הביטחון ומ"מ יו"ר החברה לביטחון וסדר ציבורי, עו"ד סורין גנות:"תופעת השכרות והשלכותיה, לרבות אך מבלי לגרוע: עבירות אלימות, וונדליזם ותאונות דרכים, מאיימות על קיום הסדר הציבורי בראשון לציון. הצווים החדשים, המאפשרים לנו אכיפה מחמירה ומרתיעה יותר, יסייעו לנו לשמור על ביטחון התושבים ועל הסדר הציבורי בעיר, אף יותר מבעבר. בהתאם למדיניות ראש העירייה, משקיעה העירייה משאבים רבים בהסברה, במניעה, בטיפול ובחינוך בנוגע לנושא צריכת אלכוהול, בעיקר בקרב בני הנוער, אך במקביל, תפקידה של החברה לביטחון הוא להביא לצמצום תופעה מדאיגה זו והשלכותיה, בעיקר בשעות הלילה ואין לי כל ספק שנביא לשיפור ניכר בנושא".

מנכ"ל החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי, מוטי נחמני:"כחלק מהמאמץ לצמצום האלימות בעיר, ידוע כי אחד הגורמים לכך הוא האלכוהול. החברה לביטחון סימנה כמטרה את מפרי החוק לעניין מכירת אלכוהול ובימים אלו קיבלנו סיוע בדמות הגדלת גובה הקנסות באופן משמעותי ומרתיע. אני מאמין שגובה הקנס, יחד עם פיקוח אינטנסיבי, יביא לתוצאות ולשיפור משמעותי בתחום".

רוצים להופיע מול קהל עם מוסיקה שיצרתם בעצמכם ?

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

אוהבים להלחין לנגן וליצור?

מאת: מיקי אלון
"נוערוק"-נערים ונערות -אוהבים להלחין לנגן וליצור? רוצים להופיע מול קהל עם מוסיקה שיצרתם בעצמכם? מרכז רון ורדי ועירית ראשון לציון מציעים לכם להגשים את חלומכם! במרכז רון ורדי למחוננים מצאו נוסחה ייחודית ומקורית לחיבור התלמידים לשירים עבריים מתוך תוכנית הלימודים של משרד החינוך. מרכז רון ורדי למצטיינים ומחוננים, מינהל החינוך ואגף התרבות בחברה העירונית מובילים בימים אלו פרויקט מיוחד העונה לשם "נוערוק". הפרויקט משלב חיבור בין אומנויות הבמה - שירה, הלחנה והופעה לשירים עבריים מתוך תוכנית הלימודים של משרד החינוך.

במהלך החודש הקרוב יגיעו תלמידי תיכון בעלי זיקה לשירה, הלחנה והופעה לסדנאות שירה שבמהלכן יחשפו לדמויות משוררים עבריים מתוך תוכנית הלימודים וליצירותיהם. לאחר מכן ילחינו בני הנוער גרסאות רוק/אינדי/האוס/טראנס ובעצם בכל סגנון מוסיקאלי העולה על רוחם, לשיר עברי שכתב משורר עברי מתוך תוכנית הלימודים שלהם.

בני הנוער שיעשו כן יגיעו לאודישנים שבמהלכם יבחרו 12 יוצרים או להקות. 12 הנבחרים יעבדו עם האמן חמי רודנר על הופעה פתוחה ורחבת היקף שתתקיים במהלך אירועי שבוע הספר. מטרת התוכנית, מספר לנו איתי ורמן, מנהל מרכז רון ורדי, היא לחבר בדרך מקורית, תוך שימוש בתחומי העניין העכשוויים של בני הנוער, בין בני הנוער לשירה עברית שאינה בהכרח פופולארית מספיק.

לתמונה: לחצו כאן !

עיריית ראשון לציון רכשה 80 מיכלים לאיסוף בגדים משומשים

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

אוספים בגדים משומשים

מאת:מיקי אלון
מהפכת המחזור נמשכת-עיריית ראשון לציון רכשה 80 מיכלים לאיסוף בגדים משומשים. תוך חודש ימים יוצבו המיכלים במרכזי המחזור השכונתיים. מהפכת המחזור בראשון לציון נמשכת: אל מוקדי המחזור הקיימים, הכוללים מיכלים לאיסוף נייר ובקבוקים יתווספו בחודש הקרוב 80 מיכלים חדשים לאיסוף טקסטיל. אל מיכלים אלו ניתן להשליך את פסולת הטקסטיל הכוללת בגדים ישנים, נעליים, מצעים, שמיכות ותיקים.

באגף לאיכות הסביבה אומרים כי לבגדים שאנחנו מסננים מהארון בכל חילוף עונה או בכל זמן אחר יש משקל לא מבוטל מהיקף הפסולת הביתית – מדובר בכמות של כשישה אחוזים. למספר זה יש שתי משמעויות הנוגעות לאיכות הסביבה: האחת, ייצור קילו אחד של בגדים חדשים דורש 8,000 ליטרים של מים, והשנייה היא שהבגדים המושלכים לפח מוצאים עצמם במטמנות אשפה. חלק מהחומרים המרכיבים את הבגדים אינם מתפרקים כלל בתהליך מחזור ובאלה שכן מתפרקים עלולים להיות סיבים שפירוקם הוא זה שגורם לנזק.

כעת, יוכלו תושבי העיר למחזר גם מוצרי טקסטיל על ידי השלכתם למיכלי האיסוף. לאחר איסוף הבגדים מהמקורות השונים, מתבצע תהליך של מיון. ראשית מפרידים בין בגדים לבישים ובין כאלו שאינם. את הבגדים הלבישים אורזים ומעבירים הלאה לגורמים שונים לשם שימוש חוזר. אם יש בבגד סיבי צמר או אקרילן והוא ראוי למחזור והמשך דרכו הוא שליחה לריסוק ולמחזור. בגד אשר אינו מכיל סיבים אלו ואינו ראוי למחזור הופך למטלית לניקוי, ונשלח לשימוש בתעשייה.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"המהפכה הירוקה בראשון לציון נמצאת בשיאה! נושא איכות הסביבה מעסיק אותנו בכל הרמות ואנו פועלים ללא הרף על מנת לקדמו בעיר לרמה הגבוהה בישראל. יחד עם זאת, הצלחת הפעילות לא תלויה רק בנו, אלא בשיתוף הפעולה של התושבים. אנחנו מאמינים שככל שנקרב את מתקני המחזור לבית, כך יותר אנשים ימחזרו. אני פונה לתושבי העיר להוסיף ולהשתתף איתנו במהפכת המחזור ולהוביל את העיר למקום ירוק שנעים לחיות בו".

המשנה לראש העיר, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך:"יחידת המחזור העירונית במינהל איכות הסביבה פועלת בכל ימות השנה כדי לשפר ולהגביר את המודעות למחזור פסולת ולשיפור איכות החיים ואיכות הסביבה בעיר. נכון להיום ממחזרת העירייה פסולת קרטון, נייר, ואריזות פלסטיק. לא הסתפקנו בזאת וכעת רכשנו 80 מיכלים לאיסוף טקסטיל משומש למחזור בגדים משומשים אשר יוצבו בעוד כחודש בכ- 80 מרכזי מחזור משולבים ברחבי העיר-אני קורא לתושבי לסייע לנו במהפכת המחזור ולמחזר בהמוניהם".

לתמונה: לחצו כאן !

כנס בינלאומי לאדריכלים צעירים

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

ECOWEEK 2012

מאת:מיקי אלון
בשבוע שעבר בראשון לציון: כנס בינלאומי לאדריכלים צעירים מהפקולטות לאדריכלות ועיצוב מרחבי העולם. במסגרת נושא העיסוק בכנס-תכנון בקרב קהילות מעוטות יכולת תוך שימוש בחומרים ממוחזרים וטכנולוגיות מקומיות- נערך פאנל בנושא יישום הרעיון בשכונת רמת אליהו בעיר; תוצרי הסדנא המשלבים רעיונות מקומיים עם ידע בינלאומי הוצגו במפגש מסכם ועתה נבדקת האפשרות לשלב חלק מהפתרונות המוצעים בפיתוח שכונת רמת אליהו.

בשבוע שעבר התקיים בראשון לציון שבוע ECOWEEK 2012-"חיים ברי השגה", במהלכו התקיים כנס בינלאומי וסדנאות רב-תחומיות לאדריכלים צעירים מהפקולטות לאדריכלות ועיצוב פנים מרחבי הארץ והעולם.

ECOWEEK היא עמותה בינלאומית הפועלת בראשותו של האדריכל ד"ר אליאס מסינס. העמותה החלה את פעילותה ביוון בשנת 2005, פועלת גם בישראל משנת 2008 ומטרות פעילותה מתרכזות בעיקר סביב הגברת המודעות הסביבתית, הדרכת אנשים בקבלת החלטות ידידותיות לסביבה וקידום עקרונות של קיימות. ECOWEEK מקדמת מודעות ציבורית בתחומי הבנייה ירוקה, מחזור פסולת ביתית, הפיכתה של פסולת אורגנית לקומפוסט, שימור אנרגיה ושימוש במקורות אנרגיה מתחדשים.

הכנס בראשון לציון נפתח בהרצאה של האדריכלית אלנה ברת'ל E(Rural Studio) מארצות הברית שעסקה נושא תכנון בקרב קהילות מעוטות יכולת בארצות הברית על ידי סטודנטים תוך שימוש בחומרים ממוחזרים וטכנולוגיות מקומיות. בהמשך, נערך פאנל בנושא יישום הרעיון בישראל בכלל ובשכונת רמת אליהו בראשון לציון בפרט בהנחיית האדריכלית כרמלה יעקבי- וולק ראש המסלול לעיצוב פנים, המכללה למינהל בהשתתפות מהנדס העיר, אדריכל אלי יהלום ואדריכל העיר, אדריכל אבנר אקרמן.

את הסדנא הרב תחומית שהתקיימה בראשון לציון ועסקה בשכונת רמת אליהו הנחה יחד עם האדריכלית אלנה ברת'ל האדריכל אוהד יחיאלי – אדריכל ומרצה בבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת ת"א. בסדנא השתתפו כ- 15 סטודנטים שהגיעו מהחוג לעיצוב פנים, המסלול האקדמי המכללה למינהל וכן מקנדה ומאיטליה. הסטודנטים הציעו פתרונות לשדרוג וחיבור המרחב הציבורי והמרחב הפתוח ברמת אליהו תוך התייחסות לצרכי הקהילה ועקרונות הקיימות. את הסדנא ליוו אדריכל העיר, אדריכל אבנר אקרמן וצוות אגף תכנון עיר.

במהלך הסדנא קיבלו המשתתפים הרצאה מפי אדריכל העיר על העיר ראשון לציון בכלל ורמת אליהו בפרט, ד"ר רונית דוידוביץ הציגה את התכנית האסטרטגית שהכין משרדה לשכונת רמת אליהו ונערך מפגש מרתק עם גרעין האומנויות הפועל ברמת אליהו בו שמעו מהמתנדבים על פעילותם בשכונה.
תוצרי הסדנא המשלבים רעיונות מקומיים עם ידע בינלאומי הוצגו במפגש מסכם ועתה נבדקת האפשרות לשלב חלק מהפתרונות המוצעים בפיתוח שכונת רמת אליהו.

לתמונה: לחצו כאן !

חג פורים שמח לכל תושבי העיר !

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

חג פורים שמח ומבדח לכל תושבי העיר ראשון לציון ולתושבי ישראל !
לחצו כאן !

בחירות לארגון ההורים הארצי

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

התקיימו בחירות לארגון ההורים הארצי אוהד אוזן יו"ר ועד הורים עירוני ומיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירונית הצביעו והשתתפו בחגיגית הדמוקרטיה לארגון ההורים הארצי.

לתמונה: לחצו כאן !

מכונות המזון בבתי הספר יהיו "ירוקות" ובריאות יותר…

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

מיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירוני ואוהד אוזן יו"ר ועד הורים עירוני דואגים לילדי/תלמידי העיר וביחד עם דניאל חסון מעיריית ראשון לציון קידמו את פרויקט מכונות המזון בבתי הספר. המכונות י"ירוקות"ובריאות יותר,המוצרים בריאים יותר.

לכתבה: לחצו כאן !

ידיעות ראשון-מיקי אלון נגד הדרת אתיופים בעיר

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

"ידיעות ראשון": מיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירונית ראשון לציון נגד הדרת אתיופים-
לחצו כאן !

מיקי אלון ואוהד אוזן קדנציה נוספת כנציגי ההורים בעיר

יום חמישי, 8 במרץ, 2012

מיקי אלון ואוהד אוזן קדנציה נוספת-גל גפן-
לכתבה לחצו כאן !