ארכיון פוסטים מהחודש "מרץ, 2010"

הורים למען הנזקקים בעיר

יום רביעי, 24 במרץ, 2010

ההורים במועצת ובועד ההורים העירוני
למען הנזקקים בראשון לציון

" ההורים בעיר למען הנזקקים " המבצע יצא לדרך בראשות ועד ההורים העירוני ומועצת ההורים העירונית ובשיתוף עם עמותת "מלבי" החולשת יחד עם ההורים על המבצע כבר שנים רבות והם האחראיים לאריזת המזון שנאסף וכן העברתו ישירות למשפחות נזקקות בעיר לקראת חג הפסח.

ראוי לציין שמרגע שיצאה בקשתנו והמכתב מוועד ומועצת ההורים לבוא ולסייע בתרומת מצרכים לקראת החג, ההיענות הייתה מדהימה ! תוך שלושה ארבעה ימים נאספו אלפי מוצרים שונים (למעלה מ 1000 בקבוקי שמן, אלפי חבילות אורז, סוכר , קפה, ממרח שוקולד,מעל ל 1000 קופסות שמורים, קמח מצה, תה, ממתקים לילדים - והכול כשר לפסח) .

כל המוצרים נארזו יחד לכ 500 מנות מכובדות מאוד למשפחות נזקקות בעיר. המנות יחולקו בסיוע עמותת "מלבי" משיכון המזרח, ע"פ רשימות מיוחדות שהוגשו ממחלקת הרווחה בעיר.

אוהד אוזן יו"ר ועד ההורים העירוני: בהתרגשות רבה , אני רוצה להודות לאלפי ההורים ששלחו מוצרים עם ילדיהם לבתי הספר, הוכחתם שוב , כשמאחדים כוחות ורצון טוב למען מטרה נעלה, כח ההורים בעיר הוא אין סופי. אני רוצה להודות לרכזת המבצע, אילנית הרוש, שסייעה רבות בתיאומים בין בתי הספר ואיסוף המזון והמובילים למרכז חלוקת המזון ב "מלבי".

מיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירונית: חברי מועצת וועד ההורים העירוני עברו בתקופה האחרונה טלטלה לא קטנה ,חברים התחלפו היו"רים וההנהגה השתנה ובעמותת מלבי הביעו חשש שבשל השינויים לא יצליחו להתארגן ולא יאספו מצרכי מזון לחלק למשפחות הנזקקות ,למרות הנסיבות המבצע יצא לדרך ושוב תושבי העיר הוכיחו שהמטרה נעלה כולם תורמים ובנדיבות ולכן אני רוצה להודות להורים תושבי העיר שתרמו כבכל שנה למען המשפחות שלא תוכלנה לחגוג את החג ללא התרומות שנאספו אני מודה לחבריי אוהד אוזן יו"ר ועד ההורים העירוני ולאילנית הרוש חברת ועד ההורים העירוני ורכזת המבצע על כי הקדישו מזמנם למען תכנון,איסוף וחלוקת מצרכי המזון לנזקקים.

בתמונה מימין: אורן פלד מ"מ וסגן יו"ר הועד ,מיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירונית וחבר ועד הורים עירוני,מירב ביביש חברת ועד הורים עירוני ,אילנית הרוש חברת ועד הורים עירוני ורכזת המבצע ,רוחמה תמר חברת ועד הורים עירוני ואוהד אוזן יו"ר ועד הורים עירוני.

לתמונה: לחצו כאן !

זהבה הבר הכתבת של גל גפן הצליחה למכור יותר

יום חמישי, 11 במרץ, 2010

וואוו אייטם מטורף,זהבה הבר גל גפן תפסה אותי

יופי זהבה הבר מגל גפן ,וואוו איזה אייטם על מיקי אלון פפשש הפעם הפתעת אותי ממש יופי של כתבה,איזה גילוי מדהים,ממש פשע, העברתי כתבה של חבר אלייך ומייד נחשדתי בשיתוף פעולה עם עיריית ראשון לציון,איזה פ-ח-ד

חחח זהבה תרגעי חבל חבל

לכתבה: לחצו כאן !

חברת פייטון לראשון לציון

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

חברת פייטון שוקלת להעביר את פעילות החברה
מאשקלון לראשל"צ

בסוף שבוע שעבר ביקר ראש העירייה דב צור בליווי היחידה לפיתוח עסקי וביחד עם יעקב קרקובסקי יועץ ראש העירייה לפיתוח עסקי בחברת פייטון תעשיות.

בעלי חברת פייטון דוד יטיב ומיקי פרץ סקרו את פעילות החברה בפני הנוכחים ודנו באפשרות הרצינית להעתיק את החברה ממקום מושבה ברחוב …החומה למקום חלופי גדול יותר בעיר, על מנת להעביר את פעילות החברה מאשקלון לראשון לציון.

חברת פייטון מתמחה בטכנולוגיית השנאים הפלאנרים, שנאים בתדר גבוה ובטכנולוגיה המאפשרת ללקוחות לקבל רכיבים מגנטיים מזעריים עד פי 10 לעומת טכנולוגיית השנאים הרגילנ ואשר עובדים ביעילות של יותר מ- 99%. פייטון פלאנר מגנטיקס חברת בת של פייטון תעשיות מובילה בינלאומית בתחום ה-תכנון, פיתוח ייצור ושיווק בטכנולוגיית השנאים הפלאנרים.

פייטון מתמקדת בייצור שנאים ומשנקים פלאנרים לפי דרישות לקוח (custom) וכמו כן ביצור שנאי מדף. בשנה אחת אנו מתכננים למעלה מ 600 סוגי שנאים ומשנקים, כמו כן ברשות החברה ספריה של יותר מ-6,000 (פיתוחים/דגמים /סוגי מוצרים).

הטכנולוגיה הפלאנרית מאפשרת ללקוח לפתח ספק כח טוב יותר ע"י הקטנת מידות השנאי והגדלת יעילותו באופן משמעותי לפי צרכיו. פייטון מתמחה בשנאים לתחום התקשורת, רכב, ריתוך, תעשייה ו שנאים לתחום הצבאי ולחלל פייטון טכנולוגיות -חברת בת המייצרת שנאי רשת ושנאי תקשורת לפי דרישות הלקוח באיכות גבוהה ובמחירים תחרותיים ביותר. אנו מתמחים בשנאים רפואיים, צבאיים וחלליים. כמו כן כל סוגי השנאים לתחום התקשורת והתחום התעשייתי.

לתמונה מהביקור: לחצו כאן !

הבחירות ליו"ר ועד עירוני מתקרבות וצפריר בלזם נפסל,נשארו רק 3

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

הבחירות ליו"ר ועד עירוני מתקרבות והמתמודד צפריר בלזם נפסל,נשארו רק 3 מתמודדים במירוץ: אוהד אוזן מזכיר הוועד העירוני,מיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירונית,צילה אשד חברת וועד.

לכתבה בידיעות ראשון: לחצו כאן !

רפורמת החינוך יצאה לדרכה וההורים ממשיכים לריב….

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

רפורמת החינוך יצאה לדרכה וההורים ממשיכים לריב…משחיזים לשונות….מיקי אלון מול המתנגדים

לכתבה המלאה בגל גפן: לחצו כאן ! (חלק א')
                                  לחצו כאן ! (חלק ב')

מיקי אלון בעד הרפורמה בחינוך שמוביל ראש העיר דב צור

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

מיקי אלון בעד הרפורמה בחינוך,שש שנתי טוב לילדים

לכתבה: לחצו כאן !

מיקי אלון המתמודד היחיד לתפקיד יו"ר וועד הורים עירוני

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

כתבה בNRG וועד ההורים העירוני-לחצו כאן !

לומדים "שש-שש": ראש העיר נפגש עם מועצת ההורים

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

לומדים "שש-שש": ראש העיר נפגש עם מועצת ההורים

דב צור: "השינוי המבני חיוני להצלחת מערכת החינוך בעיר ולקידום הישגיה"

"אנו רואים בכם ההורים שותפים לתהליך ולעשייה"

ראש העיר נפגש עם מועצת ההורים בשבוע שעבר והציג בפניהם את תכנית החינוך הכוללת שינוי מבני במערכת החינוך העל-יסודית בעיר, שעיקרו שילוב חטיבות הביניים העצמאיות יחד עם …בתי הספר התיכוניים ויצירת בתי ספר שש-שנתיים (א'-ו', ז'-יב').

ראש העיר הסביר בפתח המפגש, שארך למעלה מארבע שעות, כי המהלך יצא לדרך , .

עוד אמר צור כי המעבר למבנה שש-שנתי הוא פרי מחשבה עמוקה, ולא החלטה פזיזה של איש, ואף הדגיש כי נציגי ועדי ההורים היו שותפים לתהליך החשיבה ושיתוף הציבור אשר נעשה בעיר במהלך חודשים ארוכים.

צור הוסיף כי לטעמו אין עוררין על כך שהישגי מערכת החינוך בעיר אינם משביעי רצון, כי מבנה מערכת החינוך כיום אינו נותן מענה מיטבי לצרכי העיר וכי יש צורך בשינוי.

ראש העיר התייחס לחששות ההורים מפני המעבר לבית ספר שש-שנתי ואמר, "מוסכם על כולם כי אחת מבעיות היסוד של החינוך הינה המעברים מבית ספר לבית ספר והיעדר רצף.

הפיתרון המוצע חוסך מעבר אחד על כל צרותיו. התלמידים יעברו לחטיבת ביניים, המשולבת בבית ספר שש-שנתי, וכבר בכיתה ז' יוכלו להשתלב בביה"ס בו ילמדו עד סיום לימודיהם".

עוד הדגיש צור כי יתאפשר מעבר לבית ספר אחר בסוף כיתה ט' לאלו שיחפצו ללמוד במגמות ייחודיות. "כך", הסביר, "נמנע מהתלמידים מעבר מיותר, המביא עימו משבר חברתי ולימודי, היכרות עם דמויות חדשות, עם חברים חדשים ועם סגנון למידה חדש.

כמו כן, תנוצל מחצית השנה האחרונה של כיתה ט' ,שמבוזבזת כיום בחלק מחטיבות הביניים על הכנות לסיום הלימודים בחטיבה, לצורך לימודים אינטנסיביים". עו"ד ליאל אבן-זהר, מחזיקת תיק החינוך במועצת העיר, הוסיפה כי בכוונת העירייה להרחיב את הבחירה הניתנת היום לילדי העיר, כך שבאופן הדרגתי במהלך השנים הקרובות תאפשר השיטה החדשה בחירה משמעותית יותר בין בתי ספר במעבר לחטיבה השש שנתית העליונה.

במענה לדאגה המובעת על ידי חלק מההורים מפני השפעת הבוגרים על הצעירים, אמר ראש העיר כי העירייה תפעל על מנת שהתיכון השש-שנתי יופעל במתכונת של "בתים" דו שכבתיים דהיינו ז-ח, ט-י ו-יא-יב, או ז-ח ו- ט-יב. ראש העיר הוסיף והדגיש כי גם היום רוב מתחמי חטיבות הביניים בעיר נמצאים באותה חצר עם בתי הספר התיכוניים, בלא שנוצרו בעיות מיוחדות בין הגילאים הצעירים והבוגרים במתחמים אלו, כך שבפועל המעבר ל"שש שנתי" לא מהווה שינוי דרמטי ברוב המתחמים המתוכננים.

עו"ד ליאל אבן-זהר, מחזיקת תיק החינוך, הוסיפה כי הכוונה היא להבטיח כי ה"בית" לתלמידי שכבות ז'-ח', יופרד פיזית או באמצעות לוחות זמנים (מועדי הפסקות נפרדים) מהבית או הבתים של החטיבה העליונה (ט-יב).

כתוצאה מכך תובטח הפרדה בין השכבות הצעירות לבוגרות יותר, יחד עם שמירת הייחודיות והמוגנות החברתית והענקת תחושת ביטחון ושייכות לתלמידים הצעירים.

צור הוסיף ואמר כי צוות ההוראה בראשות מנהל בית הספר השש-שנתי ילווה כל תלמיד מיום כניסתו לבית הספר, בכיתה ז', עד לקבלת תעודת בגרות מלאה בכיתה י"ב, תוך מתן דגש על הצלחה אישית ומיצוי הכישורים של כל תלמיד ותלמיד.

לראשונה, מנהל בית הספר יהיה אחראי באופן מלא להצלחת התלמיד ולהכשרתו לקראת שנות התיכון, לעומת המצב כיום בו האחריות לרמת התלמידים "מגולגלת" מהתיכון לחטיבת הביניים ומחטיבת הביניים לבית הספר היסודי וכן הלאה.

צור הוסיף ואמר להורים, "בשנה האחרונה הוספנו השקעה עירונית בת כ-19 מיליון ₪ במערכת החינוך מעבר לתקציב שהיה ב-2008. הוספנו שעות הוראה, אמצעים לימודיים, תמיכה לתלמידים ותשומת לב ניהולית בהיקף חסר תקדים.

יחד עם זאת, הבנו כי לא ניתן להסתפק רק בזה, וכי שינוי מבני הוא חיוני להצלחת מערכת החינוך בעיר ולקידום הישגיה".

על חששם של ההורים מפני השינוי, השיב צור, כי השיטה המוצעת אינה ניסוי. "למעלה משני שליש מבתי הספר התיכונים בארץ הינם שש שנתיים.

מבדיקות שערכנו עם ערים כמו חולון ואשדוד שעברו לשש-שנתי בעבר מצאנו שהשינוי בם הניב תוצאות טובות והינו לשביעות רצון של קברניטי העיר".

צור הדגיש ואמר להורים, "אנו רואים בכם ההורים שותפים לתהליך ולעשייה, שתבטיח את החינוך הטוב ביותר לילדינו".

ההורים זכו גם לשמוע את יתרונות המבנה השש-שנתי מפיו של מנהל בית ספר שש-שנתי מחיפה, שהסביר כי בית ספרו עומד על כ-90% זכאות לבגרות, וזאת, בין היתר, הודות למערכת המלווה את התלמיד החל מכיתה ז' ועד לכיתה י"ב, ואינה מאפשרת לתלמידים "ליפול בין הכיסאות".

ראש מינהל החינוך, אריאלה ישראלי, הוסיפה ואמרה, "במקביל לשילוב חטיבות הביניים בתיכונים, אנו פועלים להקים בתי ספר מאוזנים מספרית ולימודית, וציינה כי גודל שכבה יוגבל להיקף של כ- 200-220 תלמידים". עוד הוסיפה אריאלי, כי בכל בית ספר שש-שנתי יהיו מגמות ליבה ובכל בית ספר תהיה מגמה ייחודית לבית הספר, שתהיה פתוחה לכל תלמידי העיר (מגמה כלל-אזורית). בנוסף, יוקמו מסגרות שיסייעו לילדים מתקשים החל מגילאי בית הספר היסודי וייפתחו מרכזים עירוניים המכוונים לתקופות המעברים, לצורך השלמת פערים לימודיים.

מיקי אלון יו"ר מועצת ההורים העירונית ראשון לציון:
לתמונה,לחצו כאן !

ממשיכים להילחם בתופעת השתייה והאלימות

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

ממשיכים להילחם בתופעת השתייה והאלימות

מאת:מיקי אלון 
בשבוע שעבר נערך אירוע מודעות להשפעות השליליות של שתיית אלכוהול ואלימות והשלכות הנושא על בני נוער.

האירוע התקיים באשכול פיס שבמתחם רביבים במזרח העיר, ביוזמת הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בעיריית ראשון לציון, מועצת ההורים העירונית ומשטרת ראשון לציון.

הערב נערך בחסותו של ראש העיר דב צור ובמעמד ממלא מקומו וסגנו ואדים קירפצ'וב , חבר המועצה ומחזיק תיק הביטחון סורין גנות, יו"ר מועצת ההורים העירונית מיקי אלון, ראש הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול דוד בן שושן, ומר ירון שלוש ראש אגף קהילה ומשמר אזרחי בעיר.

לאירוע הגיעו כ-300 הורים, נוער, אנשי חינוך, חברי מועצת ההורים העירונית ואנשי משטרה ומתנדבים. לפני תחילת האירוע הוצבו דוכנים לרישום מתנדבים, נרשמה היענות גדולה וגויסו הורים חדשים לסיירת ההורים העירונית.

סיסמת קמפיין הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול "אלכוהול שותה לך את החיים", באה לידי ביטוי בהצגה שהוצגה במהלך הערב, "עדים של אלכוהול", מחזה ובימוי מאת איקה זהר.

בתום ההצגה נערך פאנל שאלות ותשובות עם ואדים קירפיצ'וב, סורין גנות, מיקי אלון ודוד בן שושן, שעסק במורכבות הטיפול וההתמודדות בנושא האלכוהול אשר באה לידי ביטוי בשאלות המטרידות הורים רבים.

ראש הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד בן שושן, אמר לאחר האירוע: "ממצאי מחקרים עדכניים בישראל מצביעים על ממדי שתייה מדאיגים ביותר.

מסתמנת מגמה של עלייה באחוז הצרכנים וירידה בגיל תחילת השימוש.

כמו כן ניכר הקשר הבולט בין שתיית אלכוהול לבין אלימות. לכן, במסגרת הפעילויות הרבות שנעשות כדי לחשוף ולהתריע על התופעה ההולכת ומתפשטת הוחלט בין היתר לקיים אירוע מודעות לאלכוהול כדי ללמוד על ההשלכות של הנושא בחיי ילדינו.

חשוב לכולנו לזכור שהאלכוהול הינו מחולל האלימות מספר אחד. הקורבנות לאלימות של האדם ששותה הם חברים לבילוי ועוברי אורח תמימים הנקלעים למקומות פורענות, ועל כן חשובה ההכרה שהאחריות לצמצומה מוטלת על כולנו".

מצ"ב תמונה,לחצו כאן: מימין סורין גנות, דוד בן שושן, ואדים קירפצ'וב ומיקי אלון.
מיקי אלון בנאום הסבר,לחצו כאן !

פורסם בגל גפן,לחצו כאן !
פורסם בידיעות ראשון,לחצו כאן !

סיכום אירועי פורים 2010 בראשון לציון

יום רביעי, 3 במרץ, 2010

סיכום אירועי פורים 2010 בראשון לציון-גשום – אבל שמח!

מאת:מיקי אלון
משנכנס אדר מרבין בשמחה: כמדי שנה בחג פורים, שקדו בעירייה ובחברה העירונית על מגוון פעילויות לילדים החוגגים.

אז אמנם גשמי הברכה, שירדו ללא הרף במהלך ימי החג, גרמו לביטול האירועים המרכזיים שהיו אמורים להתקיים בכיכר העירייה ובגן המושבה, אולם במרכזי הקהילה ובכותרים התקיימו פעילויות ססגוניות וצבעוניות לילדים.

קריאת המגילה נחגגה ברוב פאר והדר, ולילדי החוגים חיכו דוכנים, פרסים, הפתעות והמון תחפושות אשר שולבו במופעים מדהימים של הילדים עצמם. חג פורים נחגג גם בסדנאות של אפיית אוזני המן, בניית מסכות, תחרות תחפושות, סרטים ומסיבות ריקודים לילדים.

ברשת כותר ראשון חגגו את חודש אדר בסימן תיאטרון, הצגות ושעות סיפור, בעוד במרכזי הקהילה רוזן וגני ראשון חגגו מאות תושבים בפעילות משותפת עם תנועות הנוער והבית למדע ועמדה בהפנינג מתנפחים ענק, ובמשחקי חברה מוכרים.

מנהלת רשות מרכזי קהילה וכותרים, חני ציביון, סיכמה: "ימים כאלה גורמים לי להרגיש בעוצמה רבה את החשיבות של תפקיד מרכזי הקהילה.

אני חשה גאווה לראות את ילדי העיר שמחים וחוגגים ביחד בפעילות קהילתית ענפה ועשירה".

קרוב ל-1000 בני נוער השתתפו בנשף פורים

כ-1000 בני נוער תושבי העיר חגגו ביום א' אל תוך הלילה בנשף פורים מיוחד שאורגן על-ידי אגף הנוער והצעירים בראשותו של חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים דורון אוזן, בשיתוף פרלמנט הנוער בעיריית ראשון-לציון.

המסיבה הגדולה התקיימה באולם הספורט גן נחום, כאשר שיא הערב היה בהופעה של מוקי, הזמר האהוב, שהתקבל באהדה על ידי הצעירים וזכה לתשואות חמות.

בני הנוער הגיעו מחופשים והשתתפו בשירה ובאווירה הפורימית השמחה.

למופע קדמו הופעות של שתי להקות נוער מראשון לציון: להקת "העניבות", ולהקת "פולניה".

ראש העיר, דב צור, כיבד את האירוע בנוכחותו. עוד נכחו: חבר המועצה ומחזיק תיק הצעירים דורון אוזן, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, סמנכ"ל העירייה חיה ברנפלד, מנהלת אגף הנוער והצעירים דפנה כרמי, ומנכ"ל החברה העירונית אלי פולק.

דורון אוזן סיכם: "מסיבת הפורים לנוער היא נדבך נוסף בפעילויות שאנו מקיימים ובמאמצים שאנו משקיעים למען בני הנוער.

זה בפירוש השירות והתודה לבני הנוער בעיר. אנו רוצים שייהנו, יבלו, אומרים כן למסיבות, תרבות וספורט, ולא גדול ונחרץ לאלימות.

אני מודה לכל מי שלקח חלק בהצלחת האירוע, לאגף הנוער ,למנהלת האגף, לפרלמנט הנוער העירוני שעבדו והשקיעו ובמיוחד לדב צור, ראש העיר שחושב יחד איתנו נוער וחינוך ותומך בכל הפעילויות שאנחנו עושים למען הצעירים והנוער בעיר ראשון לציון".

בנוסף, באגף הנוער קיימו "פורימונים" בכל תנועות הנוער בעיר בסימן "התנועות עם הפנים לקהילה". תושבי העיר הגיעו עם ילדיהם והשתתפו בתחנות המשחקים.

כל תנועת נוער קיימה פורימון לפי הצביון שלה וניכר שהושקעו מאמצים רבים.

עדלאידע- ברמת אליהו התקיימה בפעם הראשונה עדלאידע. מאות מתושבי השכונה הצטרפו לתהלוכה, שיצאה מתחילת רח' אנילביץ' והקיפה את כל רמת אליהו, עד לגן מנשה.

בעדלאידע השתתפו גם חברי המועצה שמעון טרבלסי (תושב השכונה) ודורון אוזן, שנראו נרגשים. אוזן: "אני מתרגש היות ונולדתי וגדלתי ברמת אליהו.

יש לי סימפטיה מיוחדת למקום הזה, ואני מקווה שהעדלאידע ברמת אליהו תהפוך למסורת. חשוב לסייע, לחנך ולתת לבני הנוער את כל מה שאנחנו יכולים לתת כרשות מקומית.

ראש העיר דב צור כבר פועל בכיוון הזה ובהחלט מתחילים לראות תוצאות".

מצ"ב תמונות. צילום: עידן גרוס.

לתמונה לחצו כאן !