ארכיון פוסטים מהתאריך "1 ביולי, 2009"

פסטיבל חופים בחוף הגולשים

יום רביעי, 1 ביולי, 2009

פסטיבל חופים בחוף הגולשים בראשון לציון
עם מיטב אמני ישראל

מאת:מיקי אלון

ביום ראשון הקרוב ה-75 יתקיים פסטיבל חופים בחוף הגולשים בראשון לציון עם מיטב אמני ישראל כמו מוש בן ארי,ברי סחרוב, הדג נחש, פישי הגדול,מרסדס בנד ועוד…

הפנינג ענק הקורא לציבור ולממשלת ישראל בעיקר להציל את חופי הארץ !

הפסטיבל ביוזמת אירגון "חופים לנצח" ומטרתו להביא לתיקון החוק שיאפשר לשנות תוכניות בניה ישנות הפוגעות החופי ישראל ולהעלות את המודעות בקרב הציבור לטובת הפסטיבל התנדבו מיטב האמנים,ארגונים,פעילים,חברי כנסת ואנשי תקשורת.

באירוע יחתמו ראשי ערים,חכים ושרים על אמנה הקוראת לשמירה על חופי ישראל. הציבור הרחב מוזמן החל מהשעה 16:00 תתקיימנה פעילויות חוף מגוונות:אומגות באורך 200 מ' המגיעות ישר לים,קירות טיפוס, משחקי חוף, כדורעף, תחרויות שק, הפרחת עפיפונים, תחרות ארמונות חול ועוד פעילויות למשפחות.

בפסטיבל יוקרן בהקרנת בכורה סרטון אנימציה "החוף הנדיב" אשר נכתב על ידי יוזם האירוע ויו"ר ארגון "חופים לנצח".

באירגונים הירוקים מברכים על תמיכתו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור על האג'נדה הירוקה והפעילות הסביבתית ומוסרים כי הגיע הזמן להשמיע מסר חד וברור "לשמור על חופי הים בישראל" ראש העיר דב צור זכור כמי שהגיע עד לבית המשפט העליון ומנע בנייה צמוד לחוף הים בראשון לציון.

פלילים בעיר

יום רביעי, 1 ביולי, 2009

תחנת ראשל"צ

מאת:מיקי אלון
התלוננה ילידת 89 כי בתאריך 29.06.09 הגיעה מרצונה לביתו של החשוד יליד 1988 בראשל"צ. שם לטענתה שתתה עימו משקאות אלכוהוליים ולאחר מכן הפשיט אותה, נגע באיבריה בכוח ובניגוד לרצונה. לטענתה עם חלק ממעשיו שיתפה פעולה וכמו כן טוענת כי קרה אירוע דומה עימו לפני כחצי שנה אך לא זכרה כבר ביום למחרת את שאירע. לאחר האירוע הזעיקה את אחיה שיאסוף אותה מביתו של החשוד והגיעה יחד עימו לתחנה להגשת תלונה טרם נעצרו חשודים חקירה נמשכת.

בתאריך 29.06.09 בלילה נכנסו שני חשודים לתחנת דלק אלון ברח' דרך המכבים 28 ראשל"צ רעולי פנים . השודדים נכנסו לחנות אלונית ואחד מהם פנה למוכר ודרשו את הכסף באיומים המוכר הוציא את תכולת הקופה- במזומן, ומסר אותם לידי החשוד.לאחר שמסר לידיו את הכסף החשודים עזבו את המקום טרם נעצרו חשודים חקירה נמשכת .

בית ספר "סיני" זכה בפרס

יום רביעי, 1 ביולי, 2009

בית ספר "סיני" זכה בפרס הצטיינות ארצי
מטעם משרד החינוך

מאת:מיקי אלון
בית ספר "סיני" בראשון-לציון זכה ב"פרס החינוך הדתי" מטעם משרד החינוך לשנת תשס"ט, לבתי ספר יסודיים-ממלכתיים. בטקס, שנערך בשבוע שעבר באוניברסיטת בר אילן, הוענק הפרס למנהלת בית הספר, דבורה פורת, ולצוות המורים והמחנכים, על פעילותם לקידום החינוך הדתי ולביסוסו.

בית ספר "סיני" נוסד לפני יותר מ-60 שנה, והיה בית הספר הממלכתי-דתי הראשון בעיר ראשון-לציון. כיום מונה בית הספר 425 תלמידים הלומדים ב-14 כיתות א'-ו', ובהן שתי כיתות לתלמידים לקויי למידה. אוכלוסיית בית הספר הטרוגנית ומורכבת מתלמידים ממשפחות דתיות-לאומיות לצד תלמידים ממשפחות מסורתיות ותלמידים עולים. בשנים האחרונות נקלטו בבית הספר כ-140 תלמידים יוצאי אתיופיה, שמהווים כ-33% מכלל תלמידי בית הספר.

בית הספר הצליח לזהות את הצרכים המשתנים של אוכלוסיית התלמידים המגוונת, ותיקים ועולים כאחד. התלמידים העולים משולבים חברתית ולימודית בחברת הוותיקים ומקבלים סיוע לימודי בהתאם לצורכיהם. בזכות הדרך הייחודית של מתן מענה לעולים החדשים, התלמידים מרגישים תחושת שייכות ומסוגלות ומשתלבים היטב בבית הספר.

בית הספר בנה מודל עבודה מערכתי איכותי ליישום התכנית "בית חינוך ולמידה" בשילוב הצוות החינוכי כולו ובהנחיית בעלי תפקידים מרכזיים בבית הספר. הצוות החינוכי משתתף בבית מדרש שבו עוסקים בסוגיות חינוכיות ובבניית הערכים והעמדות של הצוות החינוכי. רב בית הספר הוא דמות משמעותית בתהליך. הוא מפתח תכנים ותכניות ברוח בית הספר וברוח קהילת התלמידים. הצוות החינוכי מרגיש תחושת שייכות ורואה בעבודתו שליחות, ופועל בשיתוף פעולה מיטבי בתכנון, בחשיבה, ובביצוע.

בית ספר "סיני" רואה בחינוך למידות טובות את אחד הדגלים המרכזיים שהוא נושא. לשם כך בנה תכנית בית ספרית בשם "עולים בסולם המידות", שמטרתה לשפר את המידות האישיות, לחזק התנהגות חיובית ולטפח אקלים מיטבי בבית הספר. כל מידה נלמדת בהעמקה ובצורה מגוונת ומעניינת. החינוך למידות משולב בחינוך החברתי ובא לידי ביטוי בסביבות הלמידה בבית הספר ובפעילויות הפורמאליות והבלתי פורמאליות, כגון לימוד בין שכבתי משותף לתלמידים צעירים ובוגרים במסגרת של בית מדרש. הצוות החינוכי מעודד את התלמידים לקבל עליהם אחריות, לגלות יוזמה ולתרום לסביבה, ומפתח את המגמה של סביבה ירוקה.

בית הספר פועל לקדם את הישגי התלמידים באמצעות דרכי הוראה ולמידה מגוונת, וכן בעזרת תהליכי הערכה ובקרה ובניית תכניות התערבות המאפשרות מתן תמיכה לתלמידים הנזקקים לכך.
ההורים שותפים בתהליכים החינוכיים המתרחשים בבית הספר, ומשתתפים בפעילויות המתקיימות ביוזמת הצוות החינוכי. ועד ההורים פעיל ומסייע בקידום מטרות בית הספר.

מנהלת בית הספר, דבורה פורת: "קבלת פרס החינוך העניקה כבוד רב וגאוות יחידה לקהילת בית הספר. זכינו להערכה והוקרה על ההשקעה והעשייה החינוכית הנעשית בבית הספר במהלך השנים, הכרה המעניקה כוחות מחודשים להמשך עשייה וצמיחה בבחינת "הזורעים בדמעה ברינה יקצורו".

ראש מינהל החינוך בעיריית ראשון-לציון, אריאלה ישראלי: "בית ספר "סיני" בנה מודל עבודה ייחודי ואיכותי ליישום תכנית הלמידה, ומעמיד בראש סדר העדיפויות את קידום ההישגים הלימודיים, לצד דיאלוג בגובה העיניים בין המורים לתלמידים, יחס חם ואכפתיות, וזהו שילוב מנצח".

ליגת כדורעף חופים

יום רביעי, 1 ביולי, 2009

ליגת כדורעף חופים בחוף ראשון לציון 

מאת:מיקי אלון
עיריית ראשון לציון והחברה העירונית בפרוייקט ספורטיבי: ליגת כדורעף חופים בחוף ראשון לציון.

תושבי ראשון לציון אשר הגיעו ביום ששי האחרון לחוף הים נהנו מאירוע הפתיחה של ליגת כדורעף חופים אשר מתקיימת בימים אלה בחוף הים.

זו השנה השנייה ברציפות שעיריית ראשון לציון והחברה העירונית מארחים את ליגת הכדורעף חופים.

ליגת כדורעף החופים מהווה נדבך חשוב בפעילות איגוד הכדורעף בכלל ובקידום כדורעף חופים בישראל בפרט, מטרת האיגוד היא לקיים סבב טורנירים איכותי לשחקנים מקצועיים.

הליגת מונה כ- 72 קבוצות של גברים ונשים מכל רחבי הארץ ובסופה נקבעת מי תיהיה האלופה.

תחרויות הליגה שנפתחו בחודש יוני ימשכו כשישה שבועות בכל יום שישי החל מ- 9 בבוקר בחוף ראשון לציון והכניסה לקהל הרחב חופשית.

ראש רשות הספורט בחברה העירונית אמיר סולרסקי: מדובר באירוע ספורט מהיפים במדינה המשלב ספורט איכותי לצד חוף ים יפה ומטופח.

מהחברה העירונית נמסר כי אירוע סיום תחרויות הליגה יוקדש לזכרם של דודיס מידם ורונן אשל.

מרכז מבקרים בראשון לציון

יום רביעי, 1 ביולי, 2009

מרכז מבקרים במכון הוולקני בית דגן ,בשיתוף העירייה

מאת:מיקי אלון
ראש העירייה מר דב צור וחבר מועצת העיר ד"ר אפי משה נפגשו עם מנהל המכון הוולקני פרופ' יצחק שפיגל ודנו בדרכי שיתוף פעולה אפשריים בין הצדדים.

ביום חמישי האחרון ביקר ראש העירייה דב צור ביחד עם מחזיק תיק הפיתוח הכלכלי חבר המועצה אפי משה במכון הוולקאני בצפון ראשון לציון ושמעו מפי מנהל המכון פרופ' שפיגל ואנשיו על תוכניות אפשריות לשיתוף פעולה בין העירייה לבין המכון.

לשניים הצטרפו גם יועץ ראש העיר לפיתוח עסקי מר יעקב קרקובסקי, עוזר ראש העיר מר מאיר כהן וכן ראש אגף קשרי חוץ בעירייה מר יצחק אורן.

בתחילת הביקור הציג פרופ' שפיגל בפני בכירי העירייה את כלל תחומי עיסוקו ואת עיקרי מחקריו של המכון הוולקני ופרס בפניהם את השקפת עולמו לשיתוף פעולה בין הצדדים.

יש לציין כי לביקור ראש העיר בשבוע החולף, קדם ביקורם של ד"ר אפי משה ושל יעקב קרקובסקי, לפני מס' שבועות, ששוחחו עם פרופ' שפיגל ותאמו איתו את הנושאים שיועלו בעת ביקורו של דב צור.

במרכז הנושאים עמד עניין הקמתו של מרכז מבקרים אשר ימוקם במבואותיו של המכון וישרת את כלל תושבי העיר ובמיוחד קבוצות סיור של תלמידים מבתי הספר.

בנוסף יעמוד מרכז המבקרים לכשיוקם, לרשות הציבור הרחב מכל חלקי הארץ בתשלום דמי כניסה השווים לכל כיס.

בתוך המרכז תועמד לרשות המבקרים גם ספרייה ענפה וכן אודיטוריום להקרנת מצגות וסרטונים מרכז המבקרים יציג את התפתחותה החקלאית של ראשון לציון מהיווסדה ועד היום ובנוסף ייחשף הציבור במסגרתו לפיתוחיהם המעניינים של חוקרי המכון בתחומים מאתגרים דוגמת : צמחים לחסכון במים, השבחת פירות וירקות בטכנולוגיות מתקדמות וללא כימיקאלים, אבחון מחלות בצמחים והטיפול בהן, פיתוחים העוסקים בבריאות המזון וצריכת ויטמינים טבעיים בתוכו, מחקרים המיועדים למלחמה בסרטן ועוד.

המכון יתופעל ע"י חוקרים בגמלאות בהתנדבות מלאה. ראש העיר ביקש כי עלות הקמת מרכז המבקרים תיבדק ע"י המכון הוולקני יחד עם חבר המועצה ד"ר אפי משה והבטיח כי העירייה תשתתף כספית במימון ההקמה.

עוד בביקור שוחחו הצדדים על אפשרות נטיעתם של צמחים חסכני מים ברחבי העיר, על השתלבותם המאסיבית יותר של תלמידי התיכון בעיר בימי עיון מודרכים ע"י חוקרי המכון ועל ביצוע עבודותיהם לבגרות של תלמידי מגמות הביולוגיה והביוטכנולוגיה בעיר במסגרת המכון ובהנחיית חוקריו.

עוד בביקור הוצגו לבכירי העירייה מס' מבנים, מתקנים וציוד משוכלל המשמשים את חוקרי המכון בתחומיו השונים וניתנו סקירות ומצגות של מס' חוקרים אודות הפעילות המיוחדת והחשובה המתבצעת בו.

בסיום הביקור הודיע ראש העיר כי העירייה תתייחס ברצינות הראויה לעניין שיתופי הפעולה בין הצדדים והבטיח לעדכן את ראשי המנהלים הנוגעים בדבר ולבקשם לבדוק ולקדם את הנושאים ככל שהם משיקים עם טובתם ורווחתם של תושבי העיר.